Upadłość konsumencka

Upadłość konsumencka

Upadłość konsumencka to dla wielu osób jedyna szansa na oddłużenie i wyjście z problemów finansowych. Dobrze przygotowana upadłość konsumencka może być szansą na rozpoczęcie nowego życia- bez komorników, windykatorów, procesów o zapłatę. 

Warunkiem koniecznym dla uzyskania upadłości konsumenckiej jest niewypłacalność dłużnika, a zatem taki stan, w którym nie jest on w stanie regulować swoich zobowiązań pieniężnych. Najczęściej dłużnicy wskazują jako przyczynę swojej niewypłacalności: problemy rodzinne, problemy zdrowotne, utratę pracy, niepowodzenia związane z prowadzoną wcześniej działalnością gospodarczą, rosnące raty kredytów, uzależnienia. Stan niewypłacalności może mieć różne przyczyny, dlatego nie warto biernie czekać aż długi kiedyś się przedawnią lub wierzyciele zaniechają odzyskania swoich pieniędzy. 

Nasi doradcy restrukturyzacyjni pełnili funkcję syndyków  w wielu postępowaniach upadłości konsumenckiej. Daje nam to olbrzymi bagaż doświadczeń i wiedzę, którą potrafimy doskonale wykorzystać prowadząc kolejne postępowania upadłościowe czy też przygotowując dla klientów wnioski o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. 

Decydując się na złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej otrzymacie Państwo od nas listę niezbędnych dokumentów, które następnie będą stanowiły podstawę do przygotowania wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Im lepiej przygotowany jest wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, tym łatwiej później syndykowi przeprowadzić postępowanie po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej, a tym samym znacznie może się skrócić czas oczekiwania na ostateczne orzeczenie sądu co do umorzenia zobowiązań upadłego lub też orzeczenia planu spłaty wierzycieli.

Kontakt

    To Top